Првиот ден од работната недела е полн сонце, па така денеска можеме да уживаме во колоритни парчиња.

Денеска носиме темно црвени фармерки и ги комбинираме со кошулка со интересен цветен принт и куси чизмички во иста боја како панталоните.

Комбинацијата утрово надополнете ја со некое палто по ваш избор и секако, мини кафена чантичка и некој интересен сет накит.

Имајте успешен старт на работната недела!

Фото: Pinterest

Објавено:
25 март 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
777 пати