Ова е последната работна недела од 2017 година, а ние ја започнуваме во темносина комбинација. 

За денеска одлучивме да направиме комбинација која е составена од темен џинст и розова транспарентна кошула со висок околувратник и панделка во предниот дел.  

На тоа додаваме тегет јакна со асиметричен патент, како и капут на преклот.

Стајлингот го завршуваме со тегет чизми до глужд и чанта со цветни апликации.

Имајте убав ден!

Објавено:
25 декември 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
759 пати