Добро утро! Новата работна недела и последна во месец ноември ја започнуваме со топла комбинација во беж и бела нијанса.

фото: Pinterest.com/StylewithClass

Панталоните се со висок струк и широки ногавици со раб на средината, што им дава деловна нота. Искомбинирани се со бела блуза односно џемпер и беж капут до колена. 

Стајлингот е заокружен со бели обувки и голема кафена чанта, која го освежува изгледот и го прави уште повпечатлив.

Ви посакуваме успешна работна недела!

Објавено:
25 ноември 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.603 пати