Првиот ден од работната недела и онака е тежок, а денеска облачното време и дождот го прават уште потежок.

Но, тоа не треба да нè спречи да уживаме во денот и да ја направиме оваа работна недела подобра од кога и да е.

Носиме елегантни црни панталони и ги комбинираме со кошулка во иста нијанса, а целиот акцент денеска го ставаме на ова стилско дождовно мантилче во прекрасна виолетова боја.

Бидејќи очигледно дождот ќе се задржи, комбинацијата надополнете ја со чизми на потпетица и транспарентна чанта.

Уживајте во дождот!

Фото: Pinterest

Објавено:
8 април 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
561 пати