Добро утро. Ја започнуваме новата работна недела со нов предлог стајлинг, кој може да ви послужи како инспирација не само денес, туку и било кој друг ден во неделата.

Широко здолниште од нежна ткаенина со дискретен принт со точки е во комбинација со долг бел блејзер. Ремен во црна нијанса ќе внесе контраст и дополнително ќе ви ја нагласи фигурата.

Додадете модни додатоци по желба, во овие две нијанси или согласно вашите можности и започнете ја неделата со стил.

Ви посакуваме убав ден!

 

Објавено:
19 јули 2021
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
557 пати