Конечно дојде и омилениот месец во годината, месец што сите го обожаваме и период кога ќе имаме сè повеќе сончеви денови.

Овој сончев први март решивме да блеснеме во стилска комбинација составена од парчиња во прекрасни бои.

Носиме розови панталони со висок струк и ги комбинираме со шармантна цветна кошулка со панделка во пределот на јаката.

Комбинацијата заокружете ја со елегантен розов капут, чевли на висока потпетица и стилска чанта, а секако со вас понесете ги и очилата за сонце, бидејќи денот ќе биде прекрасен.

Фото: Pinterest

 

Објавено:
1 март 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.856 пати