Најсреќниот ден од неделата поминете го во стилско ретро фустанче кое неодоливо потсетува на времето на нашите мајки. Со оглед на високите температури кои се најавени за денеска, оставете цветниот фустан да зборувам сам за себе и не го комбинирајте со останати парчиња. Го носиме и најпопуларниот модел балетанки за ова лето и секако, жолта чантичка што совршено ќе се вклопи во целиот стајлинг. Што се однесува до модните додатоци, носиме стилски очила за сонце, алки во златна нијанса и секако, впечатлив кармин!

Објавено:
15 јуни 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
571 пати