Најсреќниот ден од неделата поминете го во топло фустанче – џемпер во темно зелена боја и комбинирајте го со шик лакирани чизми во црна нијанса. Задолжително парче за денеска е сивата рок јакничка што одлично ќе се вклопи во стајлингот. Носиме и волуменозна сива чанта и црна шапка и очила за прекрасното сонце.

Објавено:
11 ноември 2015
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.243 пати