Оваа работна недела ја стартуваме со романтично расположение.

Одбравме нежен и романтичен фустан со миди должина, изработен од пријатен материјал, со цветен принт. 

Го комбиниравме со сандали во беж нијанса со врзување околу глуждот.

Стајлингот го заокруживме со мини чанта во правоаголна форма, исто така во беж варијанта.

 

Објавено:
7 август 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
612 пати