Денешниот саботен стајлинг е романтично спортски - беж фустан и патики. Елеганција споена со комфор е тоа што ни треба како за викенд кога сакаме малку да се опуштиме.

Затоа предложуваме едноставен миди фустан на кратки пуфкасти ракави и бели патики.

На ова ќе додадеме само соодветна чанта и очила за сонце.

Имајте убав викенд!

Фото: Pinterest

Објавено:
9 септември 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот