Овој дождлив викенд ќе го разубавиме со една ултра стилска комбинација.

Наша препорака е веќе да го организирате есенскиот плакар, што подразбира дека блејзерите секогаш ќе ви бидат при рака за комбинации како денешниов предлог.

Одбравме блејзер во земјена нијанса, а го комбиниравме со бела маичка и со црни килоти од еко-кожа.

Комбинацијата може да ја надополните со накит, како на пример сребрено или златно синџирче околу врат.

Објавено:
7 септември 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
820 пати