Кога ќе кажеме сабота, мислиме на викенд и релаксација. Токму таква е и денешната комбинација. Нашиот предлог овој пат се фармерки со висок струк, што во пределот на половината имаат тенок ремен, а ногавиците на крајот завршуваат со ластик, што ги прави фармерките широки во ногавиците и лесни за носење.

Ги комбинираме со кошула на риги со асиметричен горен дел, црвени рамни сандали што се апсолутен хит и чанта исто така во риги.

Комбинацијата ја завршуваме со очила за сонце и ви посакуваме супер викенд!

Објавено:
14 јули 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
250 пати