Оваа сончева сабота оди во совршена комбинација со романтичен, цветен фустан.

Затоа и нашиот денешен предлог за што да облечете овој викенд е сведен на женствен фустан со флорален принт, со тенки прерамки, надополнет со карнер во долниот дел.

За дополнителен стилски шмек стилизирајте го со мала плетена чанта.

Може да го комбинирате и со патики и со сандали на потпетица, во секој случај нема да погрешите.

 

Објавено:
11 јули 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
520 пати