Добро утро.

Верувам дека повеќето од вас ветерот денеска ве разбуди и дека си помисливте дека сабота е ден за кревет :).

Но, доколку сепак имате потреба да излезете, облечете се топло.

Нашиот предлог е лежерна комбинација составена од џинс и дуксер со качулка. На тоа додадете капут, а изборот на обувки нека се или патики или чизми до глужд.

Она без што никако не треба да излегувате се топли модни додатоци - капа, шал, а ако ви пречи ветерот на очите, тогаш и очила за сонце.

Додадете чанта или ранче и сепак искористете го денот најдобро што можете.

Ви посакуваме убава сабота.

Објавено:
6 март 2021
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
620 пати