Најавуваат сонце! Токму затоа, ова е одлична прилика да излезете, да прошетате и да ги покажете нозете од јогата!

Како инспирација за стајлинг на денов ја одбравме оваа навидум едноставна комбинација на италијанската модна уредничка Џована Баталија. Фустанче во светла бeж нијанса, кратко и со А-крој и големи кратки ракави, во комбинација со потемен беж oversize џемпер.

Додадете чевли со принт, а можете и патики, чанта и очила за сонце!

Уживајте во убавиот ден!

Објавено:
27 март 2021
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.043 пати