Добро утро. Викенд е и искористете ја саботата најдобро што знаете. Ако планирате да шетате и да го поминете денот во природа, облечете се слоевито.

Нашиот предлог е комбинација составена од фармерки и плетена блуза на риги. На тоа додадете јакна или мантил.

Стајлингот е заокружен со чизми до глужд во бордо нијанса, а таква е и чантата.

На крајот, одберете модни додатоци по избор - очила за сонце, дискретен накит и имајте убава сабота.

Објавено:
2 октомври 2021
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
384 пати