Добро утро. Викенд е и време конечно малце да се опуштиме после работната недела. Доколку денеска планирате да се видите со пријателите или пак можеби да одите во шопинг, а не знаете што да облечете, ние имаме еден предлог.

Фармерки со широки ногавици и висок струк (може да се поткинати како на фотографијата, но и не мора), ги комбинираме со џемперче со животински принт.

Комбинацијата е заокружена со очила за сонце и чевли, а вие можете да ги замените и со чизмички до глужд или патики.

Вие што имате слободен викенд, уживајте во него максимално, а на вас што се дружите со нас на работа, ви посакуваме убав работен ден.

Објавено:
5 март 2022
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.280 пати