Добро утро. Викенд е, па веруваме дека сте добро расположени. Ако планирате некоја прошетка во природа, можеби овој стајлинг ќе ви помогне како инспирација.

Нашиот денешен предлог е комбинација составена од фармерки со висок струк и бела блуза. На тоа е додаден капут во беж нијанса и огромен шал со реси во истата нијанса.

Патики и чанта се модните додатоци со кои е заокружен стајлингот, а вие можете да додадете и капа, бидејќи иако има сончеви зраци, надвор е студено.

Ви посакуваме убав ден.

Објавено:
28 ноември 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
852 пати