Сабота е, времето е совршено, затоа искористете го на најдобар можен начин. Нашиот денешен предлог е фустанче со кратки ракави на риги. 

Го комбинираме со кончена наметка, а изгледот го комбинираме со модни додатоци.

Кога се обувките во прашање, се одлучивме за беж рамни обувки до глужд, а ги ускладивме со чанта во истата нијанса.

На крајот додаваме очила за сонце, дискретен ѓердан. 

Имајте супер викенд!

Објавено:
14 април 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
662 пати