Меоролозите не' израдуваа со информацијата дека викендов ќе имаме преубаво време, па затоа искористете го на најдобар моден начин.

Нашиот предлог за тоа што би можеле викендов да носите, е фустанче во пастелна нијанса со џебови. Искомбинирајте го со патичиња, во која и боја да ви одговара.

На сето тоа, доколку сте зимурливи, додадете наметка.

Комбинацијата заокружете ја со очила за сонце и чанта.

Ви посакуваме убав викенд!

Објавено:
23 март 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
680 пати