Сабота е дефинитивно еден од омилените денови кога сите сакаме да прошетаме, да излеземе со пријателите и семејството и максимално да го искористиме слободното време.

Токму затоа, секогаш погрижете се да одберете лежерна комбинација во која ќе можете да уживате, без разлика што и да правите.

Она што ви го предлагаме за денеска се овие кул фармерки во светла нијанса кои ние сакаме да ги комбинираме со шик блузон во нежна розова боја и едноставни бели патики кои се must have.

Нешто подоцна можете блузонот да го замените со маичка на куси ракави и да уживате во остатокот од денот.

Имајте убав викенд!

Фото: Pinterest

Објавено:
12 мај 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
746 пати