Уште еден викенд е пред нас, а со оглед на убавото време, потрудете се да го искористите најдобро што можете.

Нашиот денешен предлог е една летна комбинација во минт нијанси. Се одлучивме за миди здолниште со висок струк, каде има ремен што се врзува во панделка.

Го комбинираме со маичка на риги и патики.

Комбинацијата ја заокружуваме со чанта во кружна форма, а вие додадете кармин и очила за сонце и подготвени сте за шетање.

Имајте супер викенд!

 

Објавено:
28 јули 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
372 пати