Оваа сабота сме расположени за романтична комбинација која може да ја носите и како дневна и како вечерна варијанта.

Одбравме пастелна палета на бои што вклучува нијанси на сива и зелена боја.

Романтичниот фустан со висока јака, во цветен принт, го комбинираме со волнен капут во опуштен крој и чизми над колена во сива нијанса.

Комбинацијата ја заокружуваме со елегантна чанта што може да ја носиме со кратка или долга рачка.

 

Објавено:
4 ноември 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.071 пати