Се надеваме дека денов ќе си го посветите на себеси. Излезете на состнок со градот, прошетајте, вљубете се во раззеленетите делови на урбаната џунгла, ручајте со сонцето и направете добар шопинг. 

А за таа пригода, дотерајте се! Облечете го најубавиот, а обичен  плисиран еднобоен фустан. Ние одбравме еден во беж боја. 

А косата украсете ја со свилена марама со цветни мотиви. Додадете чанта и високи потпетици и уживајте во денот. 

Имајте нежна и сончева сабота!

Објавено:
10 април 2021
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
767 пати