Сабота во широк џинс со висок струк и кошула со „пуфкасти“ ракави

21 септември 2019

Овој викенд одбравме комбинација што во една целина спојува две актуелни тенденции: џинс во широк крој со висок струк и кошула со „пуфкасти" ракави.

Спојот на овие две парчиња одлчно функционира како дневна и како вечерна комбинација, во зависност од тоа со какви чевли ќе го комбинрате.

За преку ден може да одберете патики или чизми до глужд, а за вечерна комбинација може да надополните со сандали, кломпи или салонки.

Имајте убав викенд.

Објавено:
21 септември 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
745 пати