Сабота во сиво џемперче, џинс со висок струк и чизми

28 септември 2019

Конечно викенд и време за себе! Искористете го максимално овој ден и прошетајте со пријателите или семејството, одвојте време за шопинг или едноставна прошетка во парк.

За време на викендот секогаш носиме едноставни и лежерни комбинации, па токму таква одбравме и денеска.

Носиме едноставни фармерки во светла нијанса со висок струк и ги комбинираме со нежно сиво џемперче. Комбинацијата заокружете ја со ниски црни чизмички или и чанта во иста нијанса.

Бидејќи се чини дека ќе уживаме во сонцето во текот на целиот ден, со вас понесете ги очилата за сонце, а украсете ја комбинацијата и со накит во златна нијанса.

Имајте супер сабота!

Објавено:
28 септември 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
759 пати