Сивото и облачно време денеска нека не биде причина да се дотерате во супер кул комбинација. Наш предлог е кежуал аутфит што задолжително вклучува топол макси капут.

Елегантниот црн капут го комбинираме со блуза во црно-бели пруги и џинс во темна нијанса.

Комбинацијата ја надополнуваме со црни ниски чевли, а може да додадете и зимски шешир или шал со впечатлив дезен.

 

Објавено:
17 ноември 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
883 пати