Продолжениот викенд е совршено време да уживате со пријателите или семејството на прошетка што толку долго ја чекавте.

Закажете ручек или кафе и блеснете во лежерна комбинација составена од стилски парчиња кои се како создадени за ова време.

Носиме впечатливо зелено фустанче со животински принт и го комбинираме со ремен на половината и лесни патики со кои ќе може да прошетаме и да уживаме.

Комбинацијата надополнете ја со црна чантичка и кожена јакна доколку ви е потребна во утринските часови.

Имајте прекрасна сабота!

Објавено:
12 октомври 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.180 пати