Покрај вашите најмили, денеска подеднакво важни се и родителите кои ги носат своите дечиња на училиште. За сите мајки за првиот училишен ден подготвивме супер ретро стајлинг составен од неколку интересни парчиња. Денеска одберете фустанче без ракави во широк А – крој со црно – бел принт. Комбинирајте го со високи потпетици во исти нијанси и црна мини чантичка. За комбинацијата да биде уште поретро, одберете и црн часовник и мали обетчиња во истите нијанси.

Ви посакуваме прекрасен почеток на новиот месец и уште подобар почеток на училишната година на вашите дечиња!

Објавено:
1 септември 2015
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.073 пати