Оваа среда ќе ја стартуваме со бели фармерки над глужд, бела маичка и кариран блејзер.

На оваа класична комбинација која што сосема прилега за преодниот период ќе додадаме светло стини потпетици и чанта во иста боја.

Вака стилизирани можеме да чекориме кон сите дневни обврски, моќно и самоуверено.

Имајте среќна среда.

Фото: Pinterest

Објавено:
13 септември 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот