Денес, како за среда, ќе ги откриеме рамената, а на стајлингот ќе му дадеме име "тивка елеганција".

Комбинираме бела блуза и светло кафени панталони, кои што ќе ги комплетираме со беж сандали на потпетица.

За денот полн со обврски одбираме чанта со средна големина што одговара на сандалите.

Стајлингот ќе го разиграме со марама како моден додаток.

Имајте убав ден.

Фото: Pinterest

Објавено:
14 јуни 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
692 пати