Повторно прекрасно време во градот, а денеска и официјално ќе и посакаме добредојде на пролетта.

Сега е вистинско време повторно да ги облечеме омилените старки, а денеска ги комбинираме со тесни фармерки во светла нијанса.

Комбинацијата надополнете ја со шик блузичка со впечатлив дезен во прекрасна бела нијанса и ранче во иста боја.

Утрата сè уште се студени, па така одозгора можете да комбинирате и некое стилско палтенце по ваш избор.

Нека оваа пролет биде поубава од било која друга!

Фото: Pinterest

Објавено:
20 март 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.278 пати