Најсреќниот ден од неделата го дочекавме со малку пониски температури и најави за дожд во текот на целиот ден, но тоа не значи дека не треба да се дотераме.

Денеска носиме бело фустанче со карнер во долниот дел и шармантни копчиња и истото го комбинираме со крем сандали на висока потпетица со стилски врвки.

Комбинацијата надополнете ја со чанта во слична нијанса како сандалите и накит во златна нијанса.

Уживајте во денот!

Објавено:
10 јули 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
752 пати