Црно-белата комбинација е вечна класика која независно од сезоната и трендовите, секогаш е најсигурна стилска варијанта.

За оваа среда ви предлагаме да направите токму таков аутфит во црно-бела комбинација, со тоа што основата ќе биде бела, а деталите ќе бидат во црна.

Одберете романтично тантелно фустанче над колена во бела боја, а стајлингот надополнете го со мала чантичка за преку рамо во црна боја со златни детали, очила со црна рамка и балетанки на врзување.

Имајте среќна среда!

 

Објавено:
31 август 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
361 пати