Температурите деновиве се променија многу и време е да го средиме плакарот и да ги извадиме најубавите џемпери и блузички на долги ракави.

Денеска носиме топло џемперче на пруги со панделка во пределот на грбот и го комбинираме со шик фармерки со висок струк.

Времето сè уште дозволува да носиме некои отворени чевли, па во оваа комбинација денеска совршено ќе се вклопат овие црни чевли со потпетица и отворена пета.

Чантата денеска е во прекрасна кафена боја и изгледа одлично со останатите бои во комбинација.

Имајте прекрасен ден и уживајте во сонцето!

Објавено:
26 септември 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
701 пати