На средина од работната недела, одлучивме да се опуштиме малку и да ви предложиме една лежерна комбинација во која доминира џинсот.

Денес носиме т.н. искинати фармерки, кои ги комбинираме со кошулка на риги. Освен принтот, ова парче е интересно и несекојдневно поради ѕвонестите ракави и панделките во средишниот дел.

На крајот додаваме сини балетанки на врзување, тексасна чанта и очила за сонце. 

Иако на фотографијата ја нема, можете да додадете на сето ова и тексасна јакна.

Имајте убав ден!

Објавено:
18 април 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
524 пати