Добро утро. Долго најавуваниот дожд и постудено време конечно ни пристигнаа, па ако излегувате денеска, задолжително земете си чадор.

И облечете се топло.

Наш предлог се фармерки со блуза и долг плетен каридган. Ако сте зимурливи додате и мантил или јакна.

Чизми и шешир може да бидат модните додатоци со кои ќе го заокружите изгледот.

Ви посакуваме убав и ведар ден и покрај облаците.

Објавено:
7 октомври 2021
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
609 пати