Оваа среда одбравме една тренди комбинација составена од неколку парчиња кои се супер популарни во моментов и кои секоја девојка ги обожава.

Носиме фармерки со висок струк и интересна должина до глуждовите и ги комбинираме со едноставна бела маичка со натпис.

Комбинацијата ја надополнуваме со впечатливо карирано палто како едно од омилените оваа сезона.

Што се однесува до модните додатоци, капата во темно кафена нијанса е must have оваа сезона, а исто така и чизмите до глужд кои се одлични за секоја прилика.

Фото: Pinterest/Lulus

Објавено:
17 октомври 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.109 пати