Среда во џинс и романтична плетена блуза со панделки

19 февруари 2020

Добро утро! Со оглед на топлото време, нашиот денешен предлог е еден полежерен, а сепак романтичен стајлинг.

Се одлучивме за светол џинс, кој е во комбинација со плетена блуза во пастелно сина нијанса. Откриените раменици ќе бидат популарен тренд годинава, а со тоа и блузите во овој стил.

Конкретно оваа има спуштени ракави, а сатенски прераки кои се врзуваат во панделка.

Комбинацијата е заокружена со беретка, обувки во светла нијанса и сина чанта.

Вие додадете и тенко капутче или подебел мантил.

Ви посакуваме убав ден и расположение!

 

фото: Instagram.com/vivaluxury;

Објавено:
19 февруари 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
725 пати