Најсреќниот ден од неделата го обоивме во бело. Денеска ја носиме омилената и најудобна широка бела кошулка и ја комбинираме со едноставни фармерки во светла нијанса.

Комбинацијата која е ултра стилска ја надополнуваме со високи потпетици во црна нијанса и впечлатлива сива чанта.

Што се однесува до модните додатоци, денеска единствено носиме црни очила за сонце.

Уживајте во денот!

Објавено:
29 мај 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
669 пати