Добро утро!

Денес си поигруваме со минимализмот на поинаков начин. Во овој случај комбинираме само две едноставни парчиња облека од сатен кои се беспрекорно лесни и удобни за носење. Но вистинската забава доаѓа при изборот на дезенот, кој во оваа ситуација е толку богат што е доволна декорација сама за себе.

Фото: Pinterest

Денешната комбинација се состои од шарена сатенска и лелеава долга наметка на копчиња со панталони од истиот материјал и патерн. Колку повеќе шаренило и хаос, толку поефективно. Комплетирајте го изгледот со уникатен накит и сламена чанта и подготвени сте.

Имајте убава среда.

Објавено:
20 јули 2022
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
460 пати