Добро утро. И оваа среда ја започнуваме со стајлинг на денот. Предлогот овој пат е една вистинска есенска комбинација.

Класични фармерки се во комбинација со црна ролка и долго палто со пепито дезен. Црни чевли со ниска потпетица, мала црна чанта и беретка се модните додатоци со кои е заокружен стајлингот.

Ни недостасува сонце за да можеме вака да уживаме во првото утринско кафе, но сепак тоа не значи дека денот нема да започне со него и нема да добар.

Ви посакуваме среќна среда!

Објавено:
7 октомври 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
951 пати