Најсреќниот ден од неделата го дочекавме со прекрасно сонце и одлични температури, а тоа веднаш значи комбиниација со нашиот омилен фустан.

Денеска носиме лелеав пролетен фустан во темна нијанса со бели точки по површината и го комбинираме со омилените Ванс патики.

Целата комбинација украсете ја со стилска плетена торба во крем нијанса како еден од најпосакуваните модни додатоци оваа сезона.

Уживајте во сонцето!

Објавено:
22 мај 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.372 пати