За оваа среда одбравме аутфит во кој се комбинирани црната и „мастило“ сината боја.

Со оглед на веќе зимските температури, топлиот капут е задолжителен во секој изглед. Нашиот избор е макси капут со крзнени детали на џебовите.

Го комбинираме со панталони во сина боја и плетена блуза со висока јака.

Изгледот е заокружен со чанта со интересна апликација и чизми до глужд.

Објавено:
29 ноември 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
544 пати