Конечно сме на средина на неделата, а и времето надвор е супер сончево, па без проблем можеме да одбереме шик комбинација што вклучува здолниште.

Носиме сива топла ролка и ја комбинираме со кусо карирано здолниште и секако, дебели хулахопки со кои ќе се заштитиме од студот.

Комбинацијата надополнете ја со чизми на висока потпетица и стилско капутче, а секако и темно сина шапка со која ќе внесете шарм во комбинацијата.

Имајте убав ден!

Објавено:
16 јануари 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
846 пати