Оваа прекрасна среда се разбудивме со сонце во градот и супер расположение да ги завршиме сите обврски што нè чекаат, а за тоа ни треба совршената комбинација.

Неделава обожаваме куси здолништа поради одличните температури, па и денеска носиме едно такво во црна кожена варијанта и го комбинираме со омилената бела кошулка.

Утрата се студени, па комбинацијата надополнете ја со стилско сиво палто кое истовремено ќе ве стопли, а и е супер тренди.

Носиме рамни чевли и чантичка со животински принт и секако, очила за сонце како задолжителни секоја сезона.

 

Објавено:
10 октомври 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.146 пати