Денешната среда е резервирана за црна, кожна јакна, којашто ќе ја комплетираме со бела кошула.

На овие две парчиња ќе додадаме миди, плисирано здолниште во беж нијанса и бајкерски чевли со ремчиња.

Вака стилизирани имаме класично- моќен аутфит за сите претстојни обврски во текот на денот.

Финишираме со црна чанта и ви посакуваме среќна среда.

Фото: Pinterest

Објавено:
16 април 2024
Категорија: 
Стајлинг на денот