Уште само неколку дена до вистинската есен како што ја најавија метеоролозите, па да ја искористиме можноста за комбинации во светли нијанси.

Токму таква носиме денес, составена од крем панталони со висок струк и ремен на половината дополнително стилизирани со свилена маичка одоздола и прекрасно бело палто.

Комбинацијата заокружете ја со елегантни високи потпетици во крем нијанса и чанта во иста боја.

Уживајте во денот!

Објавено:
2 октомври 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.239 пати