Иако утрово се разбудивме со малку посвежо време, тоа не значи дека треба целосно да се откажеме од здолништата.

Денеска носиме кусо здолниште од сомот во темно зелена боја и го комбинираме со нежна бела ролка.

За да се заштитите од студот, задолжително облечете хулахопки и секако, некое соодветно капутче по ваш избор.

Комбинацијата надополнете ја со шик куси чизмички на мала потпетица во темно кафена нијанса и уживајте во денот.

Фото: Pinterest

Објавено:
28 ноември 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.012 пати