Со оглед на тоа дека убавото време уште нè служи, нè инспирираше за овој летен стајлинг.

Се работи за ленено фустанче на кратки ракави, со должина до колена. Моделот е интересен поради тоа што грбот е отворен, а копчињата се исто така на задниот дел од фустанот.

Во предниот дел пак, има надворешни џебови и малку набори околу половината.

Можете да го комбинирате со сандали, шапка и некоја интересна шапка.

Имајте убав ден!

Објавено:
21 август 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
482 пати